ОБЩЕСТВО

Страхотна Мария Гроздева спечели световната купа в Китай, отива на 7-а олимпиада!

big_1ec1

Изключителната ни състезателка по спортна стрелба и президент на българския стрелкови съюз Мария Гроздева постигна още един голям успех в богатата си спортна кариера.

Тя завоюва световната купа в дисциплината 25 метра спортен пистолет в Пекин, Китай, съобщиха от българския стрелкови съюз.

Състезанието бе изключително силно с участието на всички звезди на световната спортна стрелба.

Мария влезе с 6-ти резултат на финала (587 т.), а първа бе германката Моника Карш с резултат 593 т. – една точка под световния рекорд на друга българка Диана Йоргова.

На финала обаче Мария бе безапелационна и победи с резултат от 36 т.

На второ място остана унгарката Вероника Майор с 35 т. а трета е гъркинята Анна Коракаки с 30 т.

С тази победа Мария си осигури 7-мо участие на олимпийски игри от които вече има 2 златни и три бронзови медала.

Честито на нея и на нейният личен треньор и съпруг Валери Григоров!

Останалите ни състезателки се класираха съответно 18 – Антоанета Бонева с 582 т. и 44-та Мирослава Минчева с 574 т.