ОБЩЕСТВО

Плувец №1 на България призова за закриване на националния ни отбор по футбол

big_66
Най-добрият ни плувец Антъни Иванов призова за закриване на националния отбор по футбол и пренасочване на финансирането му към други спортове.
Това 20-годишният състезател направи чрез коментар във Фейсбук на материал за загубата от Англия в европейската квалификация, играна на ”Уембли” в Лондон.

Българите загубиха с 0:4, като особено комичен беше първият гол в нашата врата, дошъл след колективна грешка в отбраната.

На световното първенство по плуване през 2017 година в Будапеща Антъни Иванов постига един от най-силните резултати в българското плуване, като се класира на 8-мо място на финала на 200 метра бътерфлай и подобрява националния рекорд в тази дисциплина с време 1:55.55 минути в сериите.

Също така класирането му за финал е първо за български плувец от 6-тото място на Михаил Александров през 2007 г. в дисциплината 100 метра бруст от първенството в Мелбърн.

Иванов участва в още 2 старта, като завършва 38-ми в 50 метра бътерфлай и 41-ви в 100 метра бътерфлай.

Фрог нюз

ОБЩЕСТВО

More in ОБЩЕСТВО

тренд-граф

„Тренд“: ГЕРБ води с 10 %. ПП-ДБ пада и е в битка за второто място с ДПС и „Възраждане“