Криминално

Камера на 5-звезден хотел в „Бояна“ е заснела лицето на убиеца на Алексей Петров, обяви Бареков

Камера на 5-звезден хотел в „Бояна“ е заснела лицето на убиеца на Алексей Петров, обяви Бареков

 

big_Screenshot_20_

 

Камера за видеонаблюдение на 5-звезден хотел, помещаващ се на площад в баровския столичен квартал „Бояна“ в полите на Витоша, може да е заснела предполагаемия убиец на Алексей Петров, отбелязва криминалист, ангажиран с разследването на екзекуцията.

 

 

Версията тиражира журналистът Николай Бареков, предаде bnews.bg.

 

 

Рано сутринта на 16 август – денят, в който Алексей беше застрелян по обяд, по време на планинска разходка към станцията на лифта „Бай Кръстю“, мръснобял джип „Лексус”, навярно оборудван с фалшиви регистрационни табели, е стоварил на площадчето в кв. „Бояна“ висок около 190 см мъж с брада и с лъскави камуфлажни дрехи, носещ огромна раница.

 

 

Мъжът е свалил от багажника на джипа планинско колело в зелени нюанси с огромни гуми, след което яхнал велосипеда и тръгнал нагоре в планината с него.

 

 

Твърди се, че камерата на хотел е запечатала лицето на мистериозния здравеняк.

 

 

Запознати разкриват, че полицаи вече са иззели видеозаписа и са разпитвали служители от хотела. От МВР настояли да им бъдат предоставени записите от охранителната камера с месец назад, но се оказало, че те били изтрити наскоро.

 

 

Убиецът чакал появата на Алексей в района на Драгалевския манастир, край пътеката за лифта „Бай Кръстю“.

 

 

Криминалистите все още спорят как точно е ликвидирана бившата барета, но надделява версията, че убиецът е дебнел от заслон и е произвел първия изстрел с три възможни оръжия – пушка флоберка, автомат „Калашников“ или сръбски автомат „Застава“.

 

 

Всички изброени оръжия са с куршуми с калибър 7,62х39мм, с каквито е застрелян Алексей Петров.

 

 

Според показанията на рехабилитаторката от Правителствена болница убиецът е бил висок над 185 см, мускулест и атлетичен, бил е облечен в камуфлажни дрехи и е носел шапка на главата си.

 

 

Описанието на Мирослава се засича и с портрета на килъра, обрисуван от други трима свидетели, разхождали се в планината, които видели мъж на колело да се оттегля, въртейки педалите с висока скорост.  Свидетелите го описват като „огромен и страшен“.

 

 

Смята се, че велосипедът е бил електрически. С него убиецът е избягал от другия край на планината и оттам е духнал в чужбина.

 

 

Петров е уцелен с два куршума, а Мирослава е била ранена от рикоширал патрон. Първият куршум е попаднал в слепоочието на жертвата, но макар вече мишената му да е била мъртва, убиецът е пуснал и контролен изстрел от близко разстояние. Заради това Алексей бе погребан в затворен ковчег.

 

Би нюз

Криминално

More in Криминално

галин

Майката на изчезналия Галин от Русе: Видял е нещо, което не е трябвало да вижда, последно е звънял на тел. 112

септември 12, 2023
кънев

Прокурорът по делото на Божков с охрана – получил плик с патрон и изписани думите „кръв“ и „информиран“

август 27, 2023
169289782189095

Първа СНИМКА: Убита ли е красивата учителка Адриана от Пазарджик, намерена по бански в заключена кола до плажа?

август 24, 2023
1692256387-img-4356jpg

Двама нови свидетели видели убиеца на Алексей Петров, бягал с велосипед, бил мускулест и страховит

август 18, 2023
последни

Това са последните думи на Алексей Петров към гардовете му малко преди да бъде убит

август 17, 2023
лобно място

Първи СНИМКИ на лобното място на Алексей Петров

август 17, 2023