Политика

БЕЗПРЕЦЕДЕНТНО! Заради заплаха от санкции на Брюксел новият парламент трябва спешно да приеме цели 17 законопроекта!

БЕЗПРЕЦЕДЕНТНО! Заради заплаха от санкции на Брюксел новият парламент трябва спешно да приеме цели 17 законопроекта!

5399168
Новият парламент, за който българите ще гласуват на 26 март, ще има за задача спешно да приеме 17 законопроекта, заради които България е заплашена от санкции от Брюксел. Това се посочва в Плана за действия за 2017 година с мерките, произтичащи от членството на България в Европейския съюз, предаде  БГНЕС.
По много от неизпълнените мерки, Европейската комисия вече има стартирани процедури за нарушениe от страна на България на Договора за функционирането на Европейския съюз. Седем от законопроектите са били внесени в 43-ото Народно събрание, но не са приети до края на неговата работа, което автоматично води до закъснение в изпълненията на ангажиментите на България като страна-член на ЕС. Разпускането на предишния парламент, ще наложи повторното внасяне на тези законопроекти, както и на още десет нови нормативни актове.
Към 31 януари 2017 г., България е трябвало да има действащ нов Закон за концесиите. Такъв беше гласуван в последните дни от работата на предишното Народно събрание. Наложеното от президента Румен Радев вето, ще наложи спешната необходимост 44-ият парламент отново да се заеме с регулация на концесиите. Това става ясно от Доклад на ресорния служебен вицепремиер Деница Златева, приет от служебното правителство.
За нетранспонирането в срок на Директива 2014/23/ЕС, свързана с концесиите, Брюксел вече е стартирал процедура за нарушение срещу България. Следващият парламент ще трябва да гласува и спешни поправки на Закона за защита на конкуренцията. 43-ото Народно събрание е гласувало промените, но само на първо четене през декември 2016 г., което ще наложи повторното внасяне на поправките и в новото Народно събрание. Новият парламент ще трябва да гласува и нов Закон за виното и спиртните напитки, както и Кодекс на поземлените отношения.
Спешно ще трябва да се гласуват изменения и допълнения и на Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанища, Закона за гражданското въздухоплаване и на Кодекса на търговското корабоплаване. Брюксел очаква от България нов Закон за електронните съобщителни мрежи и физическата инфраструктура, както и изменения на Закона за електронния документ и електронния подпис.
Следващият парламент ще трябва да гласува и промени в Данъчно-осигурителния процесуален кодекс. Изготвен е проект на Закон за изменение и допълнение на Закона за съхранение на въглероден диоксид в земните недра. Предвижда се изменението на разпоредбите от закона да бъде извършено с проекта на Закон за измененията и допълненията на Закона за подземните богатства, който ще бъде внесен за разглеждане от 44-ото Народно събрание веднага след свикването му./БГНЕС Подробности ще намерите в платената версия на Агенция БГНЕС .

http://www.bgnes.com/bylgariia/politika/4498512/

Политика

More in Политика

1010x570

Американците ни натискат да дадем на Украйна безплатно двата реактора от АЕЦ „Белене“?

май 11, 2024
geshev-draganova

Беновска поиска пари от Гешев. Той й отказа и изрева: НЯМАМ КИНТИ!

май 10, 2024
dbce8e26f0284e3dbf72e16c4d697f3d

Историкът Георги Димов: Вървим към пета национална катастрофа, България е от губещата страна

май 10, 2024
1010x570

Васил Терзиев забрани шествието на „Безсмъртния полк“ в столицата, в други градове подобна забрана няма

май 8, 2024
phpmyfzod_559x345

Вижте номерата на партиите и коалициите в бюлетините за изборите 2 в 1

май 8, 2024
iva-ivanova

Бивша манекенка оглави фонд „Земеделие“ / СНИМКИ

май 7, 2024