Меркел заговори за сплотяване след „жалките нападения в Брюксел“! С кого, с такива като нея ли?!

Spread the love

меркел33

Германският канцлер Ангела Меркел заяви, че на терористичните атентати в Белгия трябва да се отговори със солидарност и решителност, предаде ДПА.

„Жалките нападения в Брюксел трябва да ни сплотят – солидарност с жертвите плюс решителност по отношение на терористите“, написа в Туитър говорителят на Меркел Щефен Зайберт.

Германската полиция затяга мерките за сигурност по границата с Белгия след терористичните атентати в Брюксел, заяви полицейски говорител, цитиран от ДПА. Той не разкри повече подробности, но добави, че същото се прави по летищата и гарите.

Шефът на Европейския съвет Доналд Туск изрази ужаса си от „терористичните атентати“, в които са убити най-малко 28 души, а десетки са ранени на летището в Брюксел и в метростанция на белгийската столица, предаде Франс прес.

„Тези нападения бележат ново равнище на мерзост на терористите в служба на омразата и насилието“, се казва в изявление на Туск.

Едно от нападенията бе в метростанция Малбек, на неколкостотин метра от сградите на институциите на ЕС в Брюксел.

Федерика Могерини: Нападенията в Брюксел са много тъжен ден за Европа

Шефката на дипломацията на ЕС Федерика Могерини заяви в Аман, че днес е тъжен ден за Европа след нападенията в Брюксел, които са взели най-малко 21 жертви, предаде Франс прес.

„Това е много тъжен ден за Европа. Европа и столицата й изпитват същата болка, която този регион (Близкият изток) е преживял и продължава да преживява всеки ден“, каза развълнуваната до сълзи Могерини, застанала до йорданския външен министър Насер Джуде.

Източник: БТА