Украински политолози си спретнаха як бой в студиото на руския телевизионен канал „Звезда“.
Днес редакцията пусна видеото с боя на 26 май Юрий Кот и Вячеслав Ковтун. Инцидентът станал по време на снимките на обществено-политическото предаване „Процес“.
Темата на предаването била съвместните образователни програми между Украйна и Русия. Водещите Сергей Шаргунов и Николай Петров заедно с експерти обсъждат струва ли си да бъдат приемани повече украински студенти в Русия или тази политика е грешна.
https://www.youtube.com/watch?v=IEY3iVBi4CY
Шаргунов пита члена на Комитета за спасение на Украйна Юрий Кот, който е представител на опозицията, дали се променя украинската младеж. „Моят син живее в Киев и затова аз знам какво говоря – отговаря Кот. – Той е вече на 17 години. Не вярвайте на думите, че това поколение е загубено. Познавам и негови връстници – те имат забележителни герои, в това число от Великата Отечествена война. Те не поддържат крайните радикали и украинските националисти. Не всичко е загубено“.
„Ние ще се позаинтересуваме от това“, казва в същото време Вячеслав Ковтун, който е яростен привърженик на украинските власти и противник на Русия.
Чувайки тази реплика Юрий Кот я възприема като заплаха за своя син, скача забива няколко крошета в лицето на Ковтун. В студиото веднага скачат и ги разтървават, след което ги молят да напуснат студиото.
Пик
Русская весна