Най-дългият железопътен тунел в света беше официално открит на 1 юни в Швейцария след седемнадесет години строеж. Тунелът „Готард“ е дълъг 57 км, преминава под Швейцарските Алпи и ще свързва с бърз влак Северна и Южна Европа.
На церемонията по откриването му присъстваха най-влиятелните хора в света и Европа, сред които германският канцлер Ангела Меркел, френският президент Франсоа Оланд и италианският премиер Матео Ренци.
Това обаче, което силно смути и сериозно разтревожи световните и европейските общества, буквално взривявайки социалните мрежи: откриването на тунела беше съпроводено от недвусмислен окултен ритуал с шокиращи сатанински символи, с масовки от хора-зомбита и с пресъздаване на отблъскващи сексуални оргии. Ритуалът беше представен на голяма и специално построена сцена с внушителни мащаби, с демонстрация на различни технически съоръжения и визуални ефекти – пред трибуната с височайшите гости и световните величия. Те, на свой ред, аплодираха стряскащото представление с видимо одобрение и задоволство, като заснемаха с мобилните си телефони случващото се на сцената. Церемонията беше отразена от всички световни агенции и електронни медии, като подробни репортажи излъчиха CNN, BBC и др.
Кадрите от това събитие са повече от смущаващи и предизвикват редица въпроси, които в случая напускат сенките на конспиративните теории, излизайки смело и демонстративно на дневна светлина.
Посланията на въпросното представление всеки може да прецени сам от видеоматериала от събитието:
https://www.youtube.com/watch?v=7mP6SfJiQWs
Цената на тунела е малко над 12 млрд. долара, като средствата идват от акцизи върху горивата и ДДС, пътни такси за тежкотоварните превозни средства и държавен заем, който трябва да се изплати до десет години. Проектът за тунела е гласуван и одобрен на референдум в Швейцария през 1992 г., а строежът му започна няколко години по-късно. Той преминава на 2.3 км под планината и през скали, в които температурата достига 46 градуса. Над 28 млн. тона скални блокове са били разкопани, а деветима работници загинаха по време на строежа.
Memoria de futuro