Преди и след референдума във Великобритания различни социологически агенции ни заливаха от медиите с проучвания.
Сайтовете „Народна Младежъ” и FREI NEWS направиха свои допитвания по въпроса ТРЯБВА ЛИ БЪЛГАРИЯ ДА НАПУСНЕ ЕС?
Резултатите драстично се разминават от тези на известни социологически агенции, които обикновено изпълняват поръчка и умеят да манипулират и жонглират с отговори и цифри.
Като например проучването на „Галъп интернешънъл“ във в-к СЕГА от 8.01.2016 г., според което 82% от българите биха подкрепили оставането ни в Европейския съюз на референдум.
Друго проучване, пак на „Галъп интернешънъл“, цитирано на страницата на сайта Дневник на 22.06.2016 г. , пък сочи следните резултати: “48% изказват доверие, а 38% – недоверие в ЕС“.
Според твърдението на социологическата агенция, проучването е направено сред 819 пълнолетни българи чрез пряко интервю
След като на 27 юни различни интернет медии започнаха свои анкети дали българските граждани биха гласували за напускане на Европейския съюз, сайта streetwatch.bg на 28-и пусна статия със заглавие „Опасни кликове” в която пише следното:
„избухналите“ напоследък по сайтовете и заливащи социалните мрежи анкети с въпроса „Трябва ли България да напусне ЕС?“ не са дразнещи, могат да станат опасни.”
И за кого са опасни? За управляващите, които ударно „усвояват” средства по европрограми, които реално се финансират от джоба на българския данъкоплатец…
Също така, в статията се пробутва твърдението, че откакто Република България е в ЕС, стандарта на живот рязко се е подобрил. Нещо, което не само, че е неввярно като твърдение, но си е откровенна лъжа.
От графиките по-долу е видно, че неодобрението на българските граждани спрямо членството на страната ни в ЕС ще да е основателно, а не е резултат на „безотговорни кликове“, както твърди автора на поръчаната от някое соросоидно НПО статия „Опасни кликове“.
ОБОБЩЕНИЕ НА СТАТИСТИКАТА
81.28 % По един или друг начин ОДОБРЯВАТ излизането на Република България от Европейския съюз като от коментарите в анкетите става ясно, че основната причина за неодобрението е политиката на ЕС към българския народ, която те определят като геноцид.
16.72 % По един или друг начин НЕ ОДОБРЯВАТ излизането на Република България от Европейския съюз като от от коментарите им става ясно, че техните мотиви са по-скоро плод на заблуда и непознаване на реалното икономическо състояние на страната в последните години.
2.01 % НЕ СА ДАЛИ ПРЕЦЕНКА и не са посочили никакви мотиви за това свое гласуване.
ГРАФИКИ С РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ РАЗЛИЧНИТЕ АНКЕТИ, КОИТО ПРОСЛЕДИХМЕ, КАКТО И ОБОБЩЕНИЕТО НА ДАННИТЕ.
ОБОБЩЕНА ГРАФИКА
Източник: Народна младежъ