В 1989г. свършва Студената война (Първата Студена Война)
Студената война се е различавала от предишните Световни и други войни по това, че не представлява пряк и явен конфликт между воюващите страни, а се характеризира с терористични и подривни актове, мощна пропаганда и от време на време въоръжен конфликт в съюзническа на някоя от враждуващите страни държава.
България е на страната на загубилата страна. В резултат на това икономическата и социална обществена система се променя напълно.
Гражданите обедняват, като за да го приемат по-лесно започват да им се предлагат храни от ниско качество, а социалните услуги като образование, здравеопазване и много други се орязват.
Голяма част от населението на страната тегли заеми за да оцелява, малко по малко затъва в дългове и няма възможност да ги изплаща.
За да продължат съществуването си милиони граждани продават жилищата си.
Много българи емигрират в чужбина, като над 98% от тях работят неквалифицирана и нископлатена работа.
Всичко това представлява масово обедняване на българския народ.
В резултат на масовото обедняване българският народ:
-
Живее и работи в голям стрес.
-
Храни се с некачествени хранителни продукти.
-
Живее в държава с много престъпления (кражби, продажба на наркотици, убийства и др.)
-
Не се лекува качествено и не получава здравна култура.
-
Поема излишни рискове.
Това води до смърт на българския народ.
Проучване показва, че от 1990г. до сега живота си са загубили над 410000 българи заради масовото обедняване.
Стресът и лошата храна са основната причина за много видове ракови образувания и сърдечни болести, недостигът на средства ограничава все повече българи от здравни услуги, а криминалната престъпност и неспазването на здравословните и безопасни условия на труд, както в работата, така и в бита на хората добавят още смъртни случаи.
В периода 1990-2015 в България са починали приблизително 2 900 000 души по различни причини. Причинените от бедност са над 410 000 българи. / Рodoko.eu