По думите му липсата на публични доказателства не означава, че такива няма, просто разузнаването било длъжно да запази в тайна своите източници и методи. И тази политика, по думите на Ърнест, е приоритетна за американското разузнаване, предава РИА „Новости“.“Разузнавателните служби не разчитат само на интуиция. Това личи както от публикувания технически анализ, така и от демонстрираната от тях убеденост в правотата на този анализ и от единодушно изразяваното от тях мнение преди изборите“, каза той.
По-рано американските експерти в областта на киберсигурността Джефри Кар и Робърт Ли обявиха, че са се запознали подробно с доклада на спецслужбите за хакерските атаки и не са открили доказателства за съпричастността на Русия към тези действия.
Шон Спайсър, говорителят на новоизбрания президент Доналд Тръмп, също заяви, че в доклада няма никакви улики срещу Русия.
Междувременно стана ясно , че ФБР никога не е искало разрешение за достъп до сървърите на Демократическата партия, за да се запознае с доказателствата за „руска следа“ в хакерските атаки, преди да изготви доклада си по темата. Това съобщи сайтът BuzzFeed, като цитира сигурни източници.
РУСКИ ДНЕВНИК