От прокуратурата, която искаше 2 години затвор за Перата, заявиха, че ще протестират решението, защото смятат, че е оказван натиск над някои от свидетелите да променят показанията си.
За възможен обрат в съдебния процес се разбра на заседанието през януари, когато защитен свидетел се отказа от показанията си. При повторния разпит той заяви, че не Низамов, а мъж от Поморие е вързал ръцете на тримата афганистанци.
В залата стана ясно още, че експертите не могат да докажат категорично кой е човекът от клипа, който слага „свинските опашки“ на ръцете на мигрантите.
31-годишният Низамов е обвинен за това, че на 10 април 2016 година, в землището на село Евренозово, противозаконно е лишил от свобода, като е задържал и вързал трима афганистанци на възраст 18 г. и 19 г.
До разследване и дело се стигна, след като Перата пусна в профила си във Фейсбук клип с тримата завързани бежанци.
Днес Петър Низамов заяви, че делото срещу него е политическо.