Дебатът за Европа на скорост, за парламента и еврозоната и преосмислянето на кохезионната политика са на дневен ред, каза лидерът на ПЕС.
В случая по-важното е къде сме ние, защото нашата политика не може да бъде сведена само до усвояване на еврофондовете, което се случваше в последно време, заяви още бившият премиер на България.
Той изрази становище, че не бихме могли да приемем Европа на няколко скорости, тъй като това би ни изпратило в периферията.
Станишев заяви позиция, че България трябва да има до ноември ясна и консолидирана позиция за бъдещето на Европа. Според него изключително важно е равноправното участие в интеграционното звено на ЕС. Най-важно според лидера на ПЕС е приемането ни в Шенген.
За влизането на България в еврозоната, Станишев подчерта, че трябва да имаме позиция, а не плаващи критерии, както и последователна и ясна политика.
Сергей Станишев се обяви за отстояване на принципа на солидарност в Европа, като това е двупосочна улица.
„Не можем само да искаме, трябва да имаме и своя принос“, посочи той и като пример даде опазването на външните граници на ЕС.
ЕС е политически съюз, а не пазар. Социалният модел не трябва да бъде разрушаван, каза още Станишев.
Политически опоненти сме заедно в тази зала – това е много важен символ, каза той като имаше предвид, че на форума участват още двама премиери – Бойко Борисов и Симеон Сакскобургготски. В името на националния интерес сме длъжни да намираме решения заедно, мисля че това е добър старт, каза още Сергей Станишев.
Боко взе 5 милиарда , два вложи, три окраде…Но на всеки вложен лев режеше лентичка!Там ви е разликата-вие дори не можете да направите една „дуннанма“ и да кажете какво сте направили!
Какво ми обясняваш очевидни неща?!
Спрете да палите Близкия Изток и няма и Лондон да гори!