Нечовешко: Италианка не чувства болка, забил й се пирон в гърдите, а на нея не й пукало!

Spread the love

 

151427159391713

 

Специалистите все още не са разбрали напълно феномена, но вече са нарекли синдрома с името на необичайното семейство – Марсили

52-годишна жителка на Италия Летиция Марсили, както и цялото й семейство, не чувства болка заради рядка генна мутация.

 

 

 

 

Изданието Gizmodo разговаря с необичайната жена. 52-годишната Летиция, която е професор в Университета в Сиена, не е единственият носител на рядката патология.

 

 

 

 

 

Освен възрастната дама мутацията на гена ZFHX2 е регистрирана в родителите й, децата и внуците й.

 

 

 

 

По думите на италианската, тя не изпитва дискомфорт заради синдрома, който е кръстен в чест на нейното семейство.

 

 

 

 

Жената се надява, че патологията ще помогне за решаването на проблема с болката и ще позволи на учените да се приближат до създаването на ефективни лекарства.

 

 

 

 

 

Летиция признава, че в детството си често се е сблъсквала с малки травми. Например, веднъж тя паднала с гърдите си върху пирон, но почти не почувствала болка.

 

 

 

 

 

 

„Изпитах дискомфорт, но след няколко секунди престанах да усещам пирона в тялото си“, спомня си тя.

 

 

 

 

Марсили отбелязва, че мутацията на гена ZFHX2 й  е направила живота по-лек.

 

 

 

 

 

Например, децата се оплаквали от синини и болки в корема и стомаха доста по-малко от връстниците им.

 

 

 

 

Италианското семейство Марсили било открито от учените по-рано този месец.

 

 

 

 

 

Изследователите са изяснили, че за патологията е виновна мутация на гена ZFHX2, отговаряш за правилната работа на рецепторите на болката и клетките на нервните окончания.

 

 

 

 

Специалистите все още не са разбрали напълно феномена, но вече са нарекли синдрома с името на необичайното семейство – Марсили.

 

Флагман

 

https://www.flagman.bg/article/146273