Аутопсия разкри от какво точно е починало 3-годишното момченце, разкарвано по болници в София

Spread the love

 

аутопсията1574177773-67

 

Двустранна хеморагична пневмония е заболяването, открито у починалото 3-годишно момченце.
Това показват резултатите от аутопсията на детето, твърди bTV. Според родителите, повече от два часа лекарите на педиатричната болница отказват лечение на 3-годишното им момченце, след като търсят помощ в три столични лечебни заведения.
Думите им се потвърждават и от баща на 2-годишно дете, което по същото време е чакало три часа за преглед в педиатрията. Според бащата, причината за това е, че в приемния кабинет има недостиг на дежурни лекари, които да преглеждат децата.
Вчера дежурният лекар отрече да има забавяне и уточни, че детето е прието в интензивното отделение 30 минути, след като е прегледано. Тече проверка на здравното министерство по случая, а първите официални резултати се очакват утре.

 

 

Законът казва, че спешните случаи се приемат и преглеждат, не може да им се отказва медицинска помощ. Това заяви в ефира на Нова телевизия адвокатът по медицинско право Мария Петрова по повод починалото 3-годишно дете в София.

 

 

„Когато става дума за деца – те са с приоритет. Не приемам неща от сорта „леглото е запазено.“, каза тя.

 

 

„Този случай трябва да се отнесе към прокуратурата, да се изземе цялата документация от всички болници, в които е било, с изземане на рентгеновите снимки, докато не бъдат изгубени. Разследването трябва да е мащабно“, каза още тя.

 

Петрова заяви, че лекарите оставят много въпросителни с коментарите си по случая и добави: „Те твърдят, че бебето не е регистрирано сутринта в болницата им, но всички знаем, че то може да е било там, да е имало нужда от помощ и да не е било прието в кабинета“, отсече юристката.

 
Според нея това е наистина фрапантен случай и станалото се е недопустимо.

 
Втората нередност в думите на шефа на столичната педиатрична болница „Проф. д-р Иван Митев” д-р Димитър Русинов, която Петрова засече е, че: „Не би трябвало да има доктор, който да преглежда пациент и да не знае, че е бил на преглед и в друга болница.“

 
Тя конкретизира: „В случая как така знаят, че детето е било на преглед при личния лекар, но не и, че преди да посети тяхното лечебно заведение, е ходило в друго в Лозенец? Това са въпроси, които всеки трябва да зададе, запознавайки се със случая“, отсече юристката.