Бащата на друго дете, починало в Педиатрията: Господ ще ги съди, сърцето ми умря… СНИМКИ

Spread the love

 

f13f756e240

 

 

Случаят с 3-годишния Александър предизвика вълна от сигнали на родители за проблеми в начина, по който работи Педиатрията. Семейство, което е загубило детето си преди години, също проплака, предава Нова тв.

 

 

На 18 ноември 2017 година съпругата и дъщеричката на Георги Георгиев са приети в интензивното отделение на Педиатричната болница в София със съмнение за бронхопневмония.

 

 

Момиченцето е на година и половина и не за първи път се налага хоспитализацията му, защото страда от генетичен синдром.

 

 

 

 

„На 20-ти детето започна да проявява признаци за сериозно разстройство. Започна да има много изхождания, които продължиха целия ден”, каза Георги Георгиев, баща на детето.

 

 

Дежурният лекар в Педиатрията успокоил родителите, че това е нормално за малките деца, които боледуват. Колежката му от нощната смяна пък преценила, че ако до сутринта не се подобри, ще я транспортират в друга болница.

 

 

 

„При бебета, след 3 или 4 часа разстройство, задължително трябва да се постави система и да започне да се вливат течности венозно. Оправданието им беше, че вените й са твърде тънки и не могат да намерят път”, каза още Георгиев.

 

 

 

След денонощие мъки и силно обезводнено, момиченцето е транспортирано в Трета градска болница. Лекарите там не успяват да спасят живота му.

 

 

 

 

„В 21-ви век не е нормално, дете, което е в болница, в интензивно отделение, под лекарско наблюдение, да почине от обезводняване. Никой на този свят не може да ме убеди, че не е можело да се направи нищо.

 

 

 

Накрая ще ги съди Господ. Аз прошка не мога да им дам. Когато ми я взеха, сърцето ми умря. Аз нямам сърце вече”, коментира бащата на детето.

 

 

Две години след смъртта на дъщеря си, Георги още търси отговор на въпроса как е възможно това да се случи.

 

 

 

След случая на 3-годишния Алекс и вълната сигнали и оплаквания, медиците в Педиатрията отново припомниха, че нямат спешен център. И признават –  проблемът не е в частния случай, а в системата на детското здравеопазване като цяло.

 

 

„Реално ние нямаме система. Ние крепим ненужно нещо прогнило. Това са някакви отдавна прокарани коловози, по които се работи”, каза д-р Адил Кадъм.

 

 

Георги и съпругата му ще си търсят правата по съдебен път. А в петък ще запалят свещ за Алекс. Точно две години след като дъщеря им завинаги е останала на 18 месеца.

 

Нова тв, Блиц