Мъката е огромна: Прегазеното в Русе дете е чакано 10 години

Spread the love

мъкаbig_31_6570

 

 

Окръжната прокуратура в Русе повдигна обвинения срещу 76-годишния шофьор на камион Петко С., който вчера прегази 5-годишно момиченце в кв. „Долапите“, съобщиха от държавното обвинение, цитирани от Агенция „КРОСС“.

 

Трагедията стана вчера около 11.30 часа. Малката Рая била блъсната от камиона „ГАЗ-53“ на ул. „Бяла черква“, докато водачът правел завой. Мъжът първо избяга от местопрестъплението, но по описание на камиона от очевидци по-късно беше задържан.

 

 

В обвинението срещу 76-годишния Петко С. са включени три нарушения на правилата за движение по пътищата, довели до смъртния резултат, както и бягство от местопроизшествието.

 

 

По делото са извършени огледи, разпити, назначени са съдебномедицинска и автотехническа експертиза.

 

 

Шофьорът е задържан за срок до 72 часа. При задържането му е взето предвид и това, че до момента Петко С. е осъждан два пъти за пътнотранспортни произшествия.

 

 

При предишна катастрофа мъжът е причинил смъртта на друг човек, има присъда и за причиняване на средна телесна повреда в трета катастрофа.

 

 

За сегашното му обвинение законът предвижда наказание лишаване от свобода за срок от 3 до 15 години и отнемане на шофьорската му книжка.

 

 

 

Съседи на бабата на убитата Рая разказват, че момиченцето било единствено дете, чакано цели 10 години. Съседката Цанка Петрова разказва, че всеки ден Петко С. минавал покрай къщата й и винаги карал бързо, пише „Русе медия“.

 

Петел