През последните 24 часа в Северна Македония са потвърдени рекордните 177 новoзаразени с коронавирусa и са починали двама пациенти, предаде агенция МИА, като се позова на съобщение на здравното министерство.
Направени са били 1245 теста.
Сто и девет от новите случаи са регистрирани в Скопие, предава БТА.
Общият брой на заразените от началото на епидемията достигна 2787, оздравели са 1632, 149 са починали, а активните случаи са 1009.
Заради рязкото увеличение на заболелите от коронавирус в последно време Северна Македония отново въведе полицейски час.
От началото на епидемията досега в Северна Македония са регистрирани общо 2787 заболели от covid-19, активните случаи в момента са 1009 случаи, посочва агенцията.
В четвъртък здравният министър здравният министър Венко Филипче съобщи за 120 нови случая на коронавируса. Българският министър на здравеопазването Кирил Ананиев издаде Заповед,, с която въвежда 14-дневна задължителна карантина за лица, пристигащи у нас от Република Северна Македония.
В региона на Западните Балкани най-голям брой активни пациенти с коронавирус на 100 000 жители са регистрирани в Сърбия, следват Македония и Босна и Херцеговина, съобщи БТА. В Сърбия са регистрирани 63 активни случая на 100 хиляди жители, в Македония 41, а в Босна и Херцеговина – 14 активни случая. На четвърто място е Косово с 13 активни пациенти на 100 000 жители, следвани от Албания с девет, и Хърватия и Словения с по един активен пациент на 100 000 жители.
Агенция MINA информира, че процентът на активните случаи в Сърбия се изчислява въз основа на броя на активните пациенти и броя на жителите на тази страна, което според Републиканската статистическа служба на Сърбия е 6,98 милиона, съобщава Vijesti.
Най-високата смъртност е в Словения – 7,38%, а в Босна и Херцеговина – 5,98%, следвана от Македония – 5,63%, и Хърватия – 4,58%.
Смъртността в Албания е 2,84%, в Черна гора 2,78% и в Сърбия 2,13%.
БТА, Факти БГ