Дариткова: Докладът на ЕК е позитивен и отбелязва борбата с корупцията по върховете на властта

Spread the love

 

 

ndnd980x551_1601471689

 

 

От ГЕРБ коментираха на нарочна пресконференция общоевропейския доклад за върховенството на закона, който беше представен днес.

 

 

Оказа се, че властта разчита убийствените критики като хвалби и чете така, както дявола евангелието.

 

 

„Докладът на Европейската комисия е положителен, обективен и ясно очертаващ постигнатите резултати от сътрудничеството на страната ни с ЕК, в контекста на Механизма за сътрудничество и оценка и необратимостта на осъществените реформи, както и посоката на бъдещите действия“. Това заяви на брифинг председателят на парламентарната група на ГЕРБ Даниела Дариткова.

 

 

 

 

„Докладът посочва, че в началото на годината бяха инициирани разследвания за корупция по върховете на властта“, обясни тя.

 

 

 

 

„ЕК констатира, че законодателството ни предоставя основните гаранции за защитата на журналистите и медиите“, добави Дариткова.

 

 

„Обективен и позитивен доклад. Отчита напредъка на страната ни. ЕК оценява усилията на България в борбата с корупцията,“ каза народният представител Десислава Атанасова.

 

В пресконференцията участва и евродепутатът Емил Радев.

 

 

 

Малко по-рано докладът бе коментиран и от правосъдния министър Десислава Ахладова.

 

 

 

 

Европейската комисия акцентира върху сфери, приоритетно посочени, като тези области мога да кажа, че съвпадат с приоритетите на правителството. Комисията посочва, че бяха проведени серия от разследвания и акцентира върху усилията на българското правителство в борбата му срещу корупцията, посочи министър Ахладова.

 

 

,,Бяха предприети редица действия срещу голям брой лица, заемащи висши държавни длъжности като министри, заместник-министри и кметове. По тези дела се работи много активно с Германия и Италия. ЕК оценява положително работата на административните съдилища, отчитайки намаляването на времето за разглеждането на административните дела“, допълни още тя