Трагедия: 9-годишно дете умря в съня си след положителна проба за COVID-19

Spread the love

 

508f294f2ad746e1b0db2438cb40e774

 

 

9-годишно момиченце от Сан Антонио, Тексас, е починало внезапно в съня си, съобщи „Today“ 

 

 

Смъртта настъпила 3 дни след дадена положителна проба за коронавирус, съобщиха от семейството.

 

 

 

След училище на 29 януари момичето се е оплакало от силно главоболие и стомашни болки. Оказало се, че Макензи има и температура. Майка ѝ я завела за тест за коронавирус, който се оказал положителен.

 

„Кензи нямаше никакви респираторни проблеми“, потвърди леля ѝ Виктория, добавяйки, че всички симптоми били леки.

 

 

 

Няколко дни по-късно Макензи се почувствала по-изтощена. Легнала си рано, а когато майка ѝ е отишла да я провери същата нощ, установила, че детето не диша. Така на 2-ри февруари е обявена смъртта на детето.

 

 

 

Родителите на малката Макензи търсят отговори на въпроса защо се е стигнал до трагичния инцидент. Споделят, че не са знаели за нейни придружаващи заболявания. Казват само, че тя е била по-дребна за възрастта си.

 

Дунав мост, Блиц