Оперираният Борисов на обиколка из болнични стаи: Ората ми викаха: “Не одиш да риташ топка“, обаче акъл не расте (видео)

Spread the love

 

phpbscnuy_559x345

 

 

Премиерът в оставка Бойко Борисов показа впечатляваща физическа форма ден след операцията на крака си в болница Софиямед. След като обяви състава на проектокабинета на ГЕРБ-СДС от лечебното заведение, подпрял патерица до стола си, Борисов се разходи из болнични стаи, а видео бе публикувано в официалния профил на министър-председателя.

 

 

 

Борисов влиза в женска стая, където попада на три възрастни пациентки. Записът не започва от началото на разговора помежду им. Чува се и се вижда това:

 

 

Борисов: И аз ората ми викаха: „Не оди да риташ топка“, обаче акъл не расте. Аз тука три имам операции на лявото (сочи коляното си), а на дясното това е втора. Общо пет, а ти колко имаш?

 

 

Пациентка: Мене само капачката.

Борисов: Това е хрущялът.

Пациентката: Ми капачка се нарича, не знам.

Борисов: Не, капачката е това и като се износи отдолу хрущялът, почва да боли.

 

 

Пациентката: Това е от падането (по-рано казва, че е паднала в Банкя).

Борисов: Аз станàх ортопед вече. (…) Само като ги слушам докторите какво си говорят, и разбирам.

 

 

На съседното легло в стаята лежи друга жена, на която предстои операция за смяна на колянната става. Борисов я пита с метална ли ще й поставят и тя отговаря утвърдително. „Е, ставаме като робокопи вече“, заключава министър-председателят в оставка.

 

 

През цялото време жените му говорят на „Вие“, а той се обръща към тях на „ти“. На една от пациентките й прави впечатление, че премиерът се движи много добре като за опериран вчера. Той потвърждава, че операцията е била вчера. „Як мъж!“, впечатлява се жената.

 

 

 

Накрая Борисов си тръгва, като нарича възрастните жени „милички“.

 

 

Записът, публикуван в официалния профил на министър-председателя във Фейсбук:

 

Оф нюз