![kremal_stop](https://onovini.eu/wp-content/uploads/2021/05/kremal_stop.jpg)
Според документа САЩ вече не могат да наемат нито един човек в посолството си и в консулствата, а Чехия може да наеме до 19 души.
Чехия стана неприятелска след като чешкото правителство обвини руското военно разузнаване, известно като ГРУ, в извършването на взривове във военни складове на чешка територия през 2014 г.
Чехия обяви за нежелани 18 руски дипломати, които посочи като свързани с хората, имащи отношение към взривовете. Москва, на свой ред, изгони 20 дипломати. По-нататък броят на взаимно изгонените се разрасна, като в него влязоха и други страни, които прогониха руски дипломати в знак на съпричастност с Чехия.
Отношенията между днешна Русия и САЩ последователно се влошават в последните месеци. Русия е държана отговорна за намеса в американските избори и в извършването на хакерски атаки срещу държавни институции на САЩ.
Двете държави отзоваха посланиците си за консултации и взаимно изгониха дипломати.
Фрог нюз