ИТН заби нос в калта на българската махленска политика

Spread the love

 

vasilev

 

 

Тарикати, тарикати, ама на дребно. Подкрепата на ИТН за Румен Радев, при положение че не подкрепят служебното му правителство при актуализацията на бюджета и злобно атакуват Асен Василев и Кирил Петков може да се обясни лесно, но издава за пореден път липса на стратегическо мислене и задълбоченост.

 

 

Да подкрепиш /все едно че го издигаш/ Румен Радев означава само едно – че ИТН, както и ДПС признават факта, че нито могат да издигнат свой собствен кандидат, нито могат да подкрепят такъв на ГЕРБ или ДПС. Ако не могат да бият на избори, ще се присъединят и поемат отговорност за евентуална победа. Нещо като да поемеш отговорност за изгрева или залеза.

 

 

 

В същото време играта „подкрепям Радев, но не подкрепям кабинета му“, цели да препятства влизането на ключови министри от служебния кабинет в евентуално следващо правителство. С ясното съзнание, че редовен кабинет не може да мине без гласовете на ИТН.

 

 

 

От една страна, е отмъщение за това, че Асен и Кирил публично се разграничиха от ИТН кабинета, а от друга стремеж да ги премахнат като пример/еталон, на фона на който техните сегашни и бъдещи министри няма да стоят убедително.

 

 

 

Това с гражданството на Кирил Петков е супер недостоен удар под кръста, като че ли Луканов не беше съветски гражданин, Станишев тоже, Сакскобурготски си остана и испански гражданин, да не говорим за министри от служебни и редовни кабинети, които за няколко месеца министерстване трябваше да се отказват и така не успяха, защото процедурата по прекратяване на гражданство не е автоматична, а изисква акт от страната дала гражданството – действие което като време е извън контрола на направилия волеизявление за отказ.

 

 

 

Изобщо ИТН заби нос в калта на българската махленска политика.

 

 
Жалко. В сценариите на шоуто винаги можеш да допишеш успешен край и да завършиш с анекдот, който актьорите да пресъздадат. В живота често анекдотът излиза тъжен, а положителния край е само един, при това не най-вероятния изход. И когато реалността не е според сценария, сценаристите винят другите за собствените си грешни съждения.

 

 

Илиян Василев