Затвор за родители в Гърция, които не ваксинират децата си и ги спират от училище

Spread the love

16494893_303

 

 

 

Затвор и глоба очаква родителите в Гърция, които отказват да ваксинират децата си срещу К19 и заради това ги спират от училище. Това постанови гръцкото министерство на образованието в поправка, внесена в парламента късно днес.

 

 

Строгата мярка идва в момент, когато родители и настойници, които са против ваксинацията срещу коронавируса и мерките за защита от пандемията, спряха да изпращат децата си на училище, твърдейки, че „носенето на маска е мъчение“, а самопроверките и бързите тестове са „опасни“ за здравето на децата им, предаде днес.бг.

 

Поправката е съвместна законодателна инициатива на министерствата на образованието и религиозните въпроси и на правосъдието.

 
Поправката предвижда, че всеки, който полага грижи за малолетно или непълнолетно лице и не регистрира или не контролира задължителното му посещение в училище, се наказва с лишаване от свобода до две години и глоба.

 

Законодателството засяга децата в детска градина, начално училище и гимназия до 16-годишна възраст.