Киро побесня от трибуната: Костадинов, ти си бил в казармата, докато аз съм летял на 8000 м и съм спасявал хора!

Spread the love

кирето

 

 

Г-н Костадинов, за разлика от вас, аз съм летял на 8000 метра без кислород, за да спасявам български граждани. Вие докато сте стояли някъде в казармите, аз съм спасявал.

 

Това заяви съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков.

 
Петков подчерта, че Блок 70 на изтребителите Ф-16 дава големи предимства над руските МиГ-29.

 
„Знам, че много хора, които защитават в България руските интереси, не са доволни да имаме самолети с преимущество над МиГ“, заяви съпредседателят на ПП-ДБ по време на дебатите за вот на недоверие на кабинета „Денков-Габриел“.

 

 

Костадинов контрира Петков, че той не е служил в казармата, защото тогава е бил канадски гражданин. 

 

 

„Вие докато сте стояли някъде в казармите, аз съм спасявал“, отсече от своя страна Петков.

Той подчерта, че Block 70 на изтребителите F-16 дава големи предимства пред руските МиГ-29.

 

 

„Знам, че много хора, които защитават в България руските интереси, не са доволни да имаме самолети с преимущество над МиГ“, заяви съпредседателят на ПП-ДБ по време на дебатите за вота на недоверие към правителството на Николай Денков за сектор „Отбрана“.

 

 

„Българската отбранителна стратегия е да модернизираме армията ни с технология от 21 век“, каза още Петков.

 

 

„Отбраната на база на стари руски машини може да предизвиква носталгия в някои от вас, но реално днешната им реализация и реална боеспособност е в пъти по-лоша от технологиите, които българското правителство придобива на база настоящата стратегия за модернизация. Например радарите на F-16 Block 70 могат да проследяват 20 цели и да засичат въздушни, наземни цели на 300 километра. Цел с размер един квадратен метър може да бъде засечена на 135 км“, посочи Петков.

 

 

 

По думите му МиГ-29 може да проследява максимално само десет цели и да засича въздушни и наземни цели на най-много 245 км. или 55 км. по-малко от способностите на F-16 Block 70.

 

 

Петков отбеляза, че новите бойни самолети биха осигурили 40 секунди време за реакция, която може да е разликата между успеха и неуспеха на мисията.

 

 

„Това могат да бъдат 40 секунди разлика между живота и смъртта на българския пилот. Колеги, знам че непрекъснато в нашата реторика се говори колко е скъпа модернизацията“, отбеляза Петков и настоя, че това може да бъде разликата между спасени хиляди животи.

 

 

 

„Аз вярвам, че българската армия заслужава най-добрите технологии за отбрана. Вярвам, че и въздушната и сухопътна отбрана трябва да се модернизира едновременно, трябва да има оперативна съвместимост с нашите съюзници от НАТО“, заяви Петков.