Това е диджеят, който се помисли за по-велик от Джокович и си навлече гнева на хиляди

Spread the love

Кой те пита, бе, драги?! На теб ти се плаща да натискаш копчетата и да пускаш музика, каквато гостите искат и харесват

Слабо известният за широката общественост диджей Marten Roberto (с едва 9 хил. последователи в социалните мрежи и невразчни участия в няколко предавания), който явно нито има чувство за хумор, нито усет за мястото си в света, отказа да влезе в роля и да пусне песен на олимпийският шампион и най-велик тенисист Новак Джокович по време на мача му с Григор Димитров в „Арена Армеец“.

С това си навлече гнева на хиляди. „Този за какъв се мисли? Да не смята, че е по-велик от Ноле?“, гневят се фенове, които също не харесват чалга, но смятат, че ако диджеят изобщо усеща емоцията на публиката, трябваше да изпълни желанието на Новак.

Опита да се гаври с Ноле, но стана за смях

„Най-голямата звезда на световния тенис, Джокович, след шоу с най-добрия български тенесист и също световен ас – Григор Димитров, поискал като музикален поздрав известния кавър на Камелия „Луда по тебе“. И наетият да пуска музика на събитието нашенец, някакъв DJ, или както шеговито, но вярно наричахме едно време DJ-ите – „оператор на касетофон“, бил отказал, защото не бил пускал чалга. Кой те пита, бе, драги?! На теб ти се плаща да натискаш копчетата и да пускаш музика, каквато гостите искат и харесват. Намерил се той, пускач на всевъзможни просташки рап и хип-хоп песньовки, да се прави на творческа полиция. Отрежете му хонорара, щом не си върши работата, за която сте го наели. То бива селяндурщина, бива интелектуален провинциализъм, ама чак такава простотия не бива. Всяка жаба да знае гьола“, написа във фейсбука си Борислав Цеков.

И още от мрежата:

Да ти дойде Джокович на крака, най-добрият от добрите в областта си, и да поиска песен, независимо каква е…Като домакин, от уважение следва да я пуснеш. Като професионалист абсолютно трябва, защото това не е „твое парти“, а просто озвучаваш негово.

И да не го сториш единствено заради собствените си комплекси е…

Но празнуването на подобна проявява, като да е геройство демонстрира малки сърчица. Проблемът с чалгата си е наш, вътрешен, и да се прехвърля върху някой, който ти е гост е висша форма на глупост. Чалгата е явление, което не се корени в една музика.

Отдавна е пръснато по куп други. Чалга е, когато си мислиш, че си специален, само защото си влязал в операта, и държиш да се знае. Чалга е, когато си снимаш фишчето за дарение. Чалга е, когато мразиш от сърце всеки, който има различно от твоето мнение, и бързаш да му лепнеш етикет. Но връх на Чалгата е, когато не уважиш госта си, заради нещо, за което той дори не е чувал…”

От фейсбук!