Тъжна вест: Отиде си легендарният журналист Дамян Обрешков

Spread the love

Днес си отиде журналистът Дамян Обрешков. Това съобщават от Съюза на българските журналисти (СБЖ), цитирани от Дарик.

Дамян Обрешков е роден на 1 септември 1929 г. в тетевенското село Добревци. Той започва журналистическия си път във вестник „Народна младеж“, по-късно работи в „Поглед“, „Отечествен фронт“, „Труд“.

Общо има 40-годишен опит в пресата, телевизията и радиото.

Главен редактор е на в. “Труд” от 1982 г., като през 1987 г. публикува поредицата на Георги Тамбуев „Корупция, облечена във власт“. Дамян Обрешков е уволнен, като по-късно е възстановен на длъжността и остава начело на вестника до 1991 г.

За този нашумял случай, както и за много още истории от дългата си журнлистическа биография Дамян Обрешков разказва в книгата си „Журналистиката – моят живот“, която представи през 2022 г. в Клуб „Журналист“ на СБЖ и за която беше удостоен с наградата на СБЖ „Златно перо“.

За професионалния си път той разказва в книгата „Журналистиката – моят живот“.