
Прозорците на офиса на ДПС в бургаския кв. Кумлука осъмнаха намазани с фекалии. Това узна Флагман.бг от свои източници. От полицията току-що съобщиха, че извършителите са установени – петима малолетни бургазлии от същия квартал.
Униформените от Участък „Победа“ към Първо РУ-Бургас са ги хванали, като е констатирано, че са извършители и на други нарушения на обществения ред и хулигански прояви на територията на квартала – тропане по вратите на чужди домове, хвърляне на бомбички и камъни по прозорци и врати на съседи.
По случаите са образувани преписки, а малолетните са разпитани в присъствието на родителите им. Направили са пълни самопризнания, като са описали механизма и начина на извършване на деянията. На родителите са съставени протоколи за полицейско предупреждение.
Засега не е ясно дали атаката срещу офиса на политическата партия е умишлено деяние, поръчано от друг. или произволно избран обект за хулиганските им действия.
Много добре знаем кои са извършителите на тази грозна атака. Лапета на възраст между 11-13 години от съседната махала. Атакували са ни офиса към 18-19 ч. – малко след като затворих. Някой е забелязал намазаните с л.йна прозорци, обадиха ми се да ми кажат, дойдох веднага да видя, след това извиках полиция. Това каза пред Флагман.бг офис служител от партийния клуб на ДПС в кв. Победа, чиито прозорци бяха намазани с фекалии от петима малолетни от същия квартал.
Координаторът от офиса, който не пожела да се представи, каза, че това се случва за първи път. Не знае каква е причината, но не изключва възможността вандалската проява да е поръчана от някого.
Той твърди, че голяма част от жителите на Кумлука са техни симпатизанти и често посещават офиса, за да обсъдят актуалните политически теми. Прави впечатление, че помещението е малко, но въпреки това спретнато като конферентна зала с капацитет 7-8 души. А на стената, освен знамето на ДПС, са закачени трибагреника и флагът на Европейския съюз.
Петимата са извършители на куп хулигански прояви през целия месец. Те са побъркали съкварталците си с тропане по вратитете им, хвърляне на бомбички и камъни по прозорци и врати на съседни къщи. Партийни членове смятат, че децата умишлено са нарушавали обществения ред с други вандалски прояви, за да не изглежда, че атаката срещу офиса на ДПС е умишлена. Не е изключена обаче и версията произволно да са избирали обектите, които да щурмуват.



Флагман
