Борисов: Опозицията твърди, че сме стари и да си ходим. В сравнение с Байдън аз съм пионерче!

Spread the love

ebd254a3a057c31e2bd33c445971e9184a56fefe

 

 

„Понеже виждат, че са слаби, виждат, че нямат програми, че нямат опит, че са некадърни, говорят само, че било важно ГЕРБ да не е на власт, че вече сме стари.

В сравнение с президента Байдън съм пионерче. С такава опозиция е лесно“.

 

 

Това заяви премиерът Бойко Борисов по време на посещение във ферма за биволи.

По-рано премиерът тръгна отново на инспекция. С него бе и министърът на земеделието Десислава Танева.

 

 

Край зелени ниви премиерът се срещна със зърнопроизводители. „Да видят хората хлябът на народа как се изкарва“, отбеляза министър-председателят.

„Досега бях на Министерски съвет. Раздавахме пари за всичко“, каза им Борисов. По време на разговорите покрай групата минаха групи роми с каруци, които го поздравиха и му пожелаха да продължава само напред.

 

 

 

„Затова ни обичат, защото сме им дали хляб, дали сме им всичко. А когато работят, не крадат. 50 000 деца от ромски произход сме върнали в класните стаи“, коментира премиерът. И се обърна към зърнопроизводителите с въпрос крадат ли ромите.

Не крадат, но се пазарят по три пъти на ден – преди да започнат работа, по време на работа и след работа, бе отговорът.

 

 

 

Изпълнихме ангажиментите си към земеделските стопани в рамките на мандата. Миналата година те получиха най-високото подпомагане, осигурявано досега, подчерта Борисов.

Премиерът изтъкна, че земеделските стопани всяка година получават 1,6 млрд. лева по директни плащания.

 

 

 

За миналата година осигурихме най-високо подпомагане в селскостопанския сектор, защото се възползвахме от целия набор от инструменти, които Европейската комисия разреши на всяка страна членка да подкрепи земеделците заради ковид-кризата“, подчерта министърът на земеделието, храните и горите Десислава Танева.

 

 

 

Тя добави, че 18,5 милиона лева под формата на де минимис бяха предоставени на земеделски стопани от седем области в страната за компенсиране на щетите от сушата през 2020 г. „Там подпомогнахме зърнопроизводителите, тъй като бе регистриран спад от над 30 % при реколтата от пшеница, царевица за зърно или фуражни култури“, отбеляза министърът. Танева уточни, че се предвижда и помощ за земеделските стопани за съфинансиране на застрахователни премии при застраховане на селскостопанска продукция.

 

 

 

Борисов добави, че по линия на Плана за възстановяване и устойчивост са заложени 800 милиона лева за подобряване и рехабилитация на мрежата от напоителните системи в страната.

 

 

 

„Това са едни от най-големите ни зърнопроизводители. Спомням си Дянков, като беше, правеха протести. Той не искаше да им плаща акцизите на горивата. Какви години бяха – 2009 г… Не трябва да се забравя, защото сега всички обичат да ни дават акъл. Трябва да намерим баланса между големите, средните и по-малките“, каза от своя страна Борисов.

 

 

 

 

„Заложили сме над 800 млн. лева за възстановяване на язовирите за напояване“, каза още Борисов и напомни, че правителството е отпуснало средства за редица църкви и манастири.

 

 

Източник: Епицентър.бг

 

Колаж: Лентата.ком