„Герджиков е аватар на Борисов. Нищо повече. Конформист, който си е продал задника. Имаме избор между кандидат, който е пуснат да закрепи модела Борисов и двама кандидати, които са против този модел – Радев и Панов. Другите са за парлама“.
Така коментира в социалните мрежи кандидатите за президентския пост журналистът Иван Бакалов.
А ето и коментарът на Татяна Кристи за него:
Ректорът на СУ е амалгама на хора като биков, митев и подобни – такива са извадени като от калъп. И по външен вид и по говорене и по безгръбначие.
Този образ олицетворява анти-академията – блюдолизец, конформист…
Защото да се продадеш на мутрите си е безкрайно човешко падение. Това, всъщност, е обида към академията и към всеки с диплома от там, който не се смята за пълзящ организъм. Т.е. това го приемам като лична обида и всичко това ме връща в тъмните комунистически времена и констатацията, че академията продължава да е развъдник на пълзящи огранизми в услуга на властта.
Татяна Кристи