ИЗВЪНРЕДНО! Тръмп защити подалия оставка Флин и обвини US медиите за фалшиви новини за Русия!

Spread the love
ТРЪМПClMyEJxWAAAmTNL
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обвини американските медии, че са изфабрикували твърденията за предизборни контакти на хора от екипа му с Русия.

Можете да си приказвате каквото искате за Русия – всичко това са фалшиви новини, произведени, за да компенсират загубата на демократите на изборите, каза президентът, цитиран от агенциите и БНР.

Тръмп защити подалия оставка съветник по националната сигурност Майкъл Флин с думите, че той не е направил „нищо грешно“ в разговорите си с руски дипломати за санкциите.

Вестник „Вашингтон пост“ обаче пише, че Майкъл Флин е излъгал ФБР, че не
е обсъждал санкциите срещу Москва с руския посланик преди встъпването в длъжност на Доналд Тръмп. Вестникът се позова на бивши и настоящи държавни представители, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Това, което Флин е казал на ФБР на 24 януари, може да доведе до повдигане на обвинения, защото предоставянето на лъжовна информация на бюрото е углавно престъпление.

От министерството на правосъдието зависи дали ще бъде образувано съдебно преследване срещу Флин.

Американското разузнаване прехвана разговор между Флин и руския посланик Сергей Кисляк след избирането на Тръмп, в който двамата обсъждат санкциите, съобщи по-рано „Вашингтон пост“. Флин е подвел и вицепрезидента Майк Пенс за естеството на разговорите си с руския посланик,

Междувременно стана ясно, че избраникът на Тръмп за съветник по националната сигурност на мястото на Флин – вицеадмирал Робърт Харуард е отказал офертата.

Една от причините за решението на Харуард е, че той искал да назначи свой екип в Белия дом, но това е в противоречие с желанието на Тръмп да остави заместника на Флин, Кей Ти Макфарланд, на сегашния ѝ пост.

Dir.bg