Политика

Ген. Наско от ДБ за вноса на украински продукти: Не сме подходили безотговорно, потискат инфлацията, задържат скока на цените

Ген. Наско от ДБ за вноса на украински продукти: Не сме подходили безотговорно, потискат инфлацията, задържат скока на цените

 

fb540674d01d898883b943a9974246ae

 

 

Много внимателно сме обсъдили цялата ситуация, не сме подходили безотговорно и тук въпросът е за българския национален интерес – така коментира пред БНТ решението за падането на забраната за внос на украинско зърно лидерът на ДСБ и съпредседател на ПГ на „ПП-ДБ“ Атанас Атанасов.

 

 

„Аз смятам, че не само редовите граждани в България, но и зърнопроизводителите и търговците имат интерес от това войната да спре в Украйна. Разбирам, че те са си калкулирали някакви печалби, които искат да получат и сега може би няма да ги получат толкова големи. Но трябва да проявим и солидарност“, обясни Атанасов.

 

 

Според него, правителството не може да се съгласи с всичките им искания.

 

 

„Разбирам, че премиерът е изнервен от цялата ситуация дали са терористи, има такъв израз, с тези, които поставят ултиматуми не се преговаря“, поясни Атанас Атанасов.

 

По думите му, вносът на украински продукти потиска инфлацията и задържа скока на цените.

Политика

More in Политика

Image_15530501_40_0

Вежди Рашидов: Не вярвам, че днес Бойко Борисов ми е приятел. Вече няма нужда да ми се обажда

септември 16, 2023
denkov-kani-zarnoproizvoditelite-491

Денков покани „терористите“ на среща, няма да иска оставката на земеделския министър Вътев

септември 16, 2023
168180468876926

Варшава, Будапеща и Братислава отказаха на Брюксел – няма да пускат украинското зърно

септември 16, 2023
big_payimage-600721

БСП и „Възраждане“ спряха изграждането на скеле около Паметника на Съветската армия

септември 15, 2023
австрия - 1

Тесла! Австрия светкавично отхвърли призива на Фон дер Лайен – няма да ни пусне за Шенген

септември 14, 2023
тренд-1

Тренд: Дистанцията между ГЕРБ и ПП-ДБ е близо 7%, 6 партии влизат в парламента при избори днес

септември 14, 2023